Rubriky
Personální marketing

Najdu tě, vylepším tvůj LinkedIn profil a pak tě zabiju.

Do kin přichází třetí pokračování úspěšné detektivky Taken (česky „96 hodin“). Studio 20th Century Fox spustilo marketingovou kampaň, do které netradičně zapojilo profesní síť LinkedIn.

Bryan Mills (hraje Liam Neeson) je bývalý elitní špión, kterému unesou dceru, jež se vydala s kamarádkou do Paříže. Neohroženě se vydá po stopě únosců a poslední věcí, na kterou tihle uličníci pomyslí, než naposledy vydechnou je, že tentokrát udělali velkou chybu.

Ve filmu zazní i kultovní hláška, když Bryan promlouvá po telefonu s únoscem:

„Nevím, kdo jste. Nevím, co chcete. Jestli chcete výkupné, řeknu vám hned, že nemám peníze. To co ale mám, je velmi neobvyklý druh schopností. Schopností, které jsem potřeboval celou svoji kariéru. Schopností, které jsou noční můrou pro lidi, jako jste vy. Když moji dceru teď necháte jít, tak to nechám být. Nebudu tě hledat. Nebudu tě pronásledovat. Ale jestli ne, tak tě hledat budu. Najdu si tě. A zabiju tě.“

V originále zde:

Kampaň na třetí díl detektivky odkazuje na uvedený kultovní monolog, zejména na „speciální dovednosti“ filmového špiona ve výslužbě. Vznikl fiktivní LinkedIn profil Bryana Millse, který je docela vtipný. Bryan má svůj profesní životopis (pracuje jako nezávislý bezpečnostní konzultant), znalost jazyků (ruština, albánština, paštú a arabština) a celou paletu schopností, jako například záchrana rukojmích, boj zblízka, střelné zbraně, vyslýchání a další. Profil je aktivní, na moji žádost o kontakt Bryan reagoval a už jsme přátelé.

Těžištěm kampaně je trailer, ve kterém Bryan Mills jakoby seriózně představuje své schopnosti a na pozadí běží akční sestřihy z jeho filmového života. Pointou je soutěž – Bryan si najde LinkedIn profil jednoho šťastného výherce a natočí mu video, ve kterém vyzdvihne jeho schopnosti. A to nezní špatně. Vždyť kdo by nechtěl mít na profilu jako referenci video s Liamem Neesonem?

Aktualizace 11.1.2015: Soutěž je uzavřená, vyhrál jakýsi Casey Wiggins, programátor z Indiany. Slíbené oslavné video je zde.

Zkoušel jsem zjistit, jestli i další filmové postavy mají svůj LinkedIn profil, ale našel jsem pouze toto:

james bond

john rambo

 

Pokud chcete dostávat novinky z oblasti personálního marketingu, nechte nám na Vás e-mail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.