Rubriky
blog

Přehled systémů pro nábor kandidátů (ATS)

Vybíráte nový systém pro nábor kandidátů (Applicant Tracking System) a chcete vědět, co dnešní systémy nabízejí? Zde je detailní srovnání systémů Teamio, Recruitis, Datacruit, Recruitee, WelcomeKit a Greenhouse.

Recruitee je mezinárodní systém, který si našel oblibu zejména u středních a menších firem. Recruitis a Datacruit jsou české aplikace. Teamio a Welcome Kit jsou systémy napojené na pracovní portály jobs.cz a Welcome to the Jungle. Greenhouse patří mezi nejpokročilejší systémy na trhu, který používají technologické firmy jako AirBnb nebo Uber.

Přehled hlavních funkcí

📦 Vytvoření nové pozice – recruiter založí novou pozici, napíše a zveřejní inzerát a nastaví formulář pro sběr odpovědí.

🙋‍♂️ Přidání kandidátů, sourcing, referral – kandidáti se do systému přidávají nejen odpovědí na inzerát, ale i hromadným importem, maildropem nebo aktivním sourcingem.

📡 Pracovní portály a sociální sítě – recruiter založí novou pozici, napíše inzerát, vypublikuje jej na kariérní stránce a nastaví formulář pro sběr odpovědí. Některé systémy umožňují propojení na pracovní portály a jednoduché sdílení na sociálních sítích.

💬 Pohovory a hodnocení kandidátů  – systém umožňuje nastavovat flow pohovorů, přesouvat kandidáty mezi jednotlivými koly, vyplňovat hodnocení, provádět hromadné akce a vyhledávat kandidáty v databázi.

☎️ Správa kandidátů – systém umožňuje nastavovat flow pohovorů, přesouvat kandidáty mezi jednotlivými koly, vyplňovat hodnocení, provádět hromadné akce a vyhledávat kandidáty v databázi.

✉️ Emailing – možnost ze systému posílat emaily kandidátům, vytvářet personalizované šablony a zaznamenávat historii komunikace s kandidátem.

📆 Kalendáře a správa interview – uživatel si může se systémem propojit svůj kalendář, sjednat termín pohovoru a sledovat naplánované pohovory.

🏠 Kariérní stránka – založení jednoduché kariérní stránky s výpisem pozic a vlastním obsahem.

👫 Spolupráce a uživatelské role – lze nastavit různé role – např. admin, recruiter a hiring manažer – a sdílet v týmu poznámky, upomínky a úkoly.

📊 Reporting – systém měří a zobrazuje základní statistiky o náborovém procesu.

📱 Mobilní aplikace – k dispozici je mobilní aplikace, kde je možné vidět stav výběrka a provádět základní akce s kandidáty.

👮‍♀️ GDPR – systém umožňuje získat a uchovávat souhlas se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR.

💰 Cena – moderní systémy fungují na SaaS principu, tj. měsíční platby podle počtu licencí, uživatelů apod. Možnost bezplatné zkušební doby.

🔌 Integrace – některé ATS systémy je možné integrovat s dalšími aplikacemi přes plug-and-play integrace nebo API.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.