Přímo v LinkedIn si ke kandidátům napíšete poznámky, během jednoho kliku získáte email, dalším klikem si zobrazíte facebookový profil a dalším pošlete e-mail se špionážním kódem.
Internetové prohlížeče jako je Explorer, Mozilla nebo Chrome je možné vylepšit různými praktickými doplňky. Některé z nich mohou ohromě zjednodušit vaší práci s kandidáty a udělají z vašeho prohlížeče hotovou náborovou Formuli 1. Vytvořil jsem krátké video, které vám skvěle ukáže, co všechno je možné a jak je to jednoduché.
Google Chrome
Podobně jako si do mobilu můžete nahrát aplikace, tak je možné nahrát doplňky do internetového prohlížeče, který tak získá nové funkce. Oblíbená jsou různá propojení na sociální sítě, e-mail, organizéry apod. Seznam nejstahovanějších doplňků je například zde.
Aplikace, které budeme používat v tomto článku jsou k dispozici pouze pro Google Chrome, takže pokud ho nemáte, je třeba jej nainstalovat. Zabere to jen pár sekund a prohlížeč je samozřejmě zdarma. K dispozici je zde.
Stáhnete soubor, rozkliknete a prohlížeč se nainstaluje. Na ploše se objeví barevné kolečko, symbol Chrome.
Chrome si rád bere hodně paměti, takže je možné, že na starších strojích se bude trochu sekat. Nejlepší je to prostě vyzkoušet.
LinkedIn Advanced Recruiter
Probíráte se profily na LinkedIn a potřebujete si někam poznamenat, koho ano a koho ne, koho jste kontaktovali apod… Dříve jsem to řešil poznámkami v Excelu, pak jsem přešel na Evernote a nedávno jsem objevil LinkedIn Advanced Recruiter. Ten umožňuje ke každému profilu napsat poznámky a zaznamená, kdy byl profil naposledy navštívený.

Stačí si nainstalovat rozšíření pro Google Chrome a už se o nic nemusíte dál starat. Při otevření každého LinkedIn profilu se vám automaticky zobrazí v dolní polovině jedno okýnko, kam napíšete poznámku a druhé, které automaticky zapisuje, kdy jste si profil naposledy zobrazili.
Zapisuji si poznámky, zda zadaný profil vyhovuje, zda se k němu budu chtít vrátit a pokud jsem posílal InMail nebo e-mail, napíšu si, kdy a na jakou adresu jsem jej posílal. Pokud komunikace s kandidátem pokračuje, opět si zapíšu, např. nemá zájem, zavoláme si apod.
Líbí se mi, že LinkedIn Advanced Recruiter je jednoduchý a mám všechny poznámky pěkně pohromadě.
Aplikaci vytvořila česká firma Datacruit a patří jim dík za to, že ji nabízejí zdarma.
Prophet
Prophet je aplikace pro Google Chrome, která Vám umožní najít email konkrétního člověka. Už jsem o ni psal dříve, ale proč si to trochu neosvěžit.
Umožňuje vyhledávat pracovní a soukromé emaily a díky tomu pak nemusíte posílat InMaily. Ty jednak stojí kredity a lidi na ně moc nereagují.
Když si Prophet nainstalujete a otevřete si LinkedIn profil, na pravé straně prohlížeče se objeví šipka. Když na ni kliknete, vysune se lišta a Prophet vám ukáže emailové adresy a sociální profily, které našel.
Nevím, podle jaké algoritmu Prophet adresy vyhledává. Někdy najde soukromé adresy, někdy firemní email a v cca 20 % nenajde nic. Je třeba to zkoušet.
Pokud jsem email našel a kandidáta oslovil, napíšu si to do poznámek v LinkedIn, abych věděl, komu jsem kdy psal.
Facebook Search
Většinou se u kandidátů koukám, co o nich najdu na Facebooku. Nechci se jim hrabat v soukromí, ale když zjistíte co mají rádi, co lajkují, můžete mít trošku lepší představu, koho máte před sebou.
K tomu slouží aplikace Facebook Search, která vám otevře okno pro vyhledávání na Facebooku. Zkopíruji jméno kandidáta a Facebook se otevře.
Množství informací, které o kandidátovi najdete záleží na tom, jak má ve Facebooku nastavené soukromí. Facebook Search můžete použít i pro vyhledávání podle dalších kritérií, ale tady už je problém, že je mnoho lidí nevyplňuje.
Sidekick
Poslední vychytávkou je Sidekick, který mi umožňuje sledovat, kdo a kdy si můj email otevřel. Instalace této aplikace je o malinko složitější, protože se instaluje nejen do vašeho prohlížeče, ale propojí se i s vaším emailovým klientem, například Outlookem nebo Gmailem.
Když pošlete email, Sidekick do něj přidá kód. Když si příjemce email otevře, kód se aktivuje a ohlásí se. Vám se objeví upozornění, že si zprávu přečetl. To je vhodné pro ověření, že Prophet nalezl e-mailovou adresu, kterou dotyčný opravdu používá. Pokud si ani za několik dní e-mail neotevřel, je lepší zkusit jiný způsob kontaktu.
Instalace doplňků
Doplňky je možné vyhledávat a instalovat na adrese Chrome internetového obchodu. Vyberete si aplikaci, kliknete na „Přidat do Chrome“ a je hotovo.
Ne všechny doplňky, které jsem v tomto článku používal lze vyhledat, takže musíte znát jejich adresu a tu vám teď prozradím:
2 reakce na „Neskutečné zrychlení práce s LinkedIn“
Super, Matěji, díky za další skvělý článek. Něco už jsem znal, ale nevěděl jsem, že LI advanced recruiter je zdarma. Díky za tip a gratuluji k hezkému (pokud se nepletu prvnímu) videu:-)
Díky, jsem rád, že se článek líbí. Je to tak, video je první, dalo mi trochu zabrat, ale příští už pojede jako po másle 😉