Rubriky
blog

Gify pro lepší HR komunikaci

Gify jsou skvělý způsob, jak rozpohybovat e-maily kandidátům, oživit prezentaci, připravit onboarding nebo vytvořit srozumitelné návody. Zde je pár praktických tipů a šikovných aplikací.

Gify jsou všude

Animované obrázky, známé jako gify, jsou čím dál častěji využívané na sociálních sítích i v „seriózní“ komunikaci. Umožní dobře vyjádřit náladu, emoce a hlavně pobavit. Na gify sází i Facebook, který koupil za 10 miliard korun platformu Giphy, která se na gify soustředí.

Hlavní výhodou gifů je, že jde o velmi univerzální formát, který zpracuje každá aplikace, zatímco s vkládáním a přehráváním videa může být v některých aplikacích problém. Zabírají také několikanásobně méně místa než videa, byť na úkor kvality obrazu.

Školení, tréninky, konference

Neumím si představit žádnou svojí přednášku nebo školení bez gifů. Lidi se vždy rádi zasmějí a pobaví, ale vymyslet do prezentace deset vtipů je pro normálního člověka nadlidský úkol. Gify to ale udělají za vás. Na portálu www.giphy.com najdete tisíce gifů pro každou příležitost. Můžete je jednoduše vyhledávat a kopírovat do svých materiálů.

Přečtěte si také, jak si správně vyladit prezentaci na konferenci.

Komunikace s kandidáty

E-maily kandidátům nemusí být úřední nuda. V STRV jsme skoro do každé e-mailové šablony přidali vtipný gif. Například když kandidát dobře udělal testovací úlohu, pochválil ho sám Chuck Norris.

Natočte svůj gif

Pokud se na nového kolegu opravdu těšíte a chcete mu poslat něco hodně wow, udělejte týmový gif.

lever-8
lever-16

Pomocí aplikace Giphy pro mobilní telefony můžete natočit video, přidat grafiku a uložit jako gif. Je to otázka sekund.

Efektivní video návod

Všichni víme, že je efektivnější věci ukázat, než o nich psát nebo mluvit. Pokud potřebujete udělat návod nebo ukázat postup, pomožte si gifem.

Díky aplikaci Giphy capture můžete jednoduše nahrávat obrazovku počítače a výsledek uložit jako gif.

Označíte si oblast obrazovky, kterou chcete nahrávat (menší plocha je lepší, aby výsledný soubor zabíral co nejméně místa) a spustíte nahrávání. Po ukočnení natáčení můžete nastavit rozměry a kvalitu finálního produktu a uložit jej jako gif. Výsledek vypadá například takto:

Obrovskou výhodou gifu je, že zabírá málo místa (tento gif má 9MB, video by pravděpodobně zabralo 30MB) a můžete ho vložit prakticky kamkoliv (prezentace, email, web, dokument).

Uživatelé PC aplikaci Giphy capture mít nemohou (je pouze pro Mac), ale mohou vyžít některou z aplikací pro Windows, například Screen to Gif.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.