Rubriky
blog

35 náborových e-mailů

Situace na trhu se přiostřuje a s tím roste i množství nabídek, které kandidáti dostávají. Udělal jsem takový malý pokus a různě po firmě posbíral, co komu přišlo. Jsou to jak emaily, tak i InMaily a další formy oslovení. Některé jsou aktuální, jiné i dva roky staré. Jména firem, recruiterů a linků na konkrétní inzeráty jsem vymazal.

Vidět je všechny zkopírované pod sebou je celkem užitečné, protože člověk si může lépe představit, jak vypadá inbox běžného programátora. Za sebe přináším pár postřehů:

  • Po přečtení desátého emailu se mi texty začnou slévat do jednolité masy stejných slov, obratů a klišé. Další emaily už jenom přeletím očima a snažím se chytit nějakých podstatných informací.
  • Velmi nízká úroveň personalizace. V půlce případů je alespoň oslovení jménem, ale tím to končí.
  • Když čtete některé obraty po x-té, je to k nevydržení: „jste otevřený nabídkám / máme zajímavou příležitost / skvělé pracovní prostředí …“
  • Pokud vám připadá, že těch emailů je nějak moc, tak podle Jirky Lepky, který si vede statistiku, tohle dostane vývojář za 6 týdnů.

Doporučení:

  • Než budete posílat další e-mail, představte si, že stejných emailů dostává kandidát desítky (mluvím o IT). Proč by měl zrovna odpovědět na ten váš?
  • Nepodceňujte formátování. Ať jsou klíčové informace vidět hned. Myslím, že do čtení dlouhých odstavců a slohových cvičení se nikdo moc pouštět nechce.
  • Laťka je poměrně nízko, takže vyniknout není zase tak těžké. Dejte přípravě trochu víc času, a výsledek bude o dost lepší.

Efektivní pracovní inzeráty - školení

Budu rád, když se podělíte o svoje názory v komentářích… A teď už pojďme na slibované emaily:

Dobrý den pane XY,
Jak se máte při pondělku?

Vzhledem k tomu, že mou prací je najít ty pravé lidi pro hledané pozice, ráda bych Vás seznámila s obsazovanou rolí Android/.NET Developera pro společnost XY v Praze. Společnost se zaměřuje na vývoj aplikací pro automotive zákazníky. V tuto chvíli potřebují někoho, kdo se bude zabývat vývojem mobilní webové aplikace pro určené zákazníky. V příloze můžete každopádně zjistit více k používaným technologiím. Jen zdůrazňuji, že Xamarin zaměření je výhodou nikoliv podmínkou…
Jestli máte rád nekorporátní, rodinné a neformální prostředí, tato společnost by se Vám mohla líbit.
Ráda Vám řeknu více v případě Vašeho zájmu a domluvím schůzku přímo s lidma z XY.


Krásný den.
XY

Dobrý den,
jak se dnes máte?
Představuji Vám nově otevřenou pozici – ANDROID DEVELOPER s home-office do Prahy 7.
Kde mají pro Vás projekty z oblasti bankingu, insurance, health care, automotive. Když budete chtít, můžete cestovat nebo dlouhodobě pracovat v zahraničí.

Požadavky:
– pracovní zkušenosti v Android vývoji
– vítáme znalost vývoje aplikací pro Android telefony
– zkušenost s integrací JSON/REST/Web Services based back-ends
– orientaci v oblasti bezpečnosti a kryptografie

Doplňující informace:
– přátelské prostředí start-upového charakteru se zázemím úspěšné rostoucí společnosti
– práci v menším týmu v rámci mobilního vývoje pro významné klienty
– zapojení do projektu na základě vašich zkušeností, případně ve spolupráci s mentorem
– různé možnosti spolupráce, i v kombinaci se studiem
– možnost cestování nebo dlouhodobé práce v zahraničí
– 5 týdnů dovolené
– kurzy angličtiny v různých úrovních, i s rodilým mluvčím
– účast na odborných konferencích a seminářích
– home-office, časovou flexibilitu
– stravenky, notebook, mobilní telefon
– výbornou kávu a ovoce různých druhů jako občerstvení
– v budově posilovna zdarma

Budu se těšit na Váš případný zájem.
S pozdravem

XY


Krásný dobrý den,
dovoluji si Vás oslovit s nabídkou pozice Android developera na HPP do Plzně. Poptávajícím klientem je stabilní mezinárodní firma, která vyrábí a dodává informační systémy pro oblast bankovnictví a maloobchodu. Nabízené finanční ohodnocení je velice příznivé – cca 80.000Kč měsíčně. Zajímavostí u této pozice je možnost cestování v rámci svěřených projektů po celém světě. V případě Vašeho zájmu vám ráda sdělím více informací a doladili bychom detaily ohledně Vašeho nabídnutí klientovi, v případě opačném budu moc ráda, pokud pozici předáte někomu z Vašeho okolí, pro koho by mohla být zajímavá. 🙂

Job Description:
– Mobile payment SDK/API improvements
– Writing and maintaining a testing application
– Automating tests

Requirements:
– At least short experience with development on Android SDK
– A solid knowledge of Java (knowledge of C++ would be a plus)
– At least basic knowledge of Linux
– An experience with a versioning system, preferably Git
– Willingness to travel 50% in the beginning and 10-15% later
– Communicative English
S pozdravem,
XY


Hezké úterý XY,
Přeji vám hezký den a doufám, že ho také máte 🙂
Konec roku bývá často bilanční – nejste náhodu teď v situaci, že bilancujete, rozhlížíte se a koukáte na pracovní nabídky? 🙂
Snad Vás neurazím když Vám pošlu jednu fajn nabídku pro Android developery – pro firmu XY totiž hledáme Android developery do medical oblasti nebo na vývoj aplikace pro autodiagnostiku. Je to česká firma založená profesorem z ČVUT – zaměstnanci mají možnost dostat se k akademickým projektům financovanými granty, ale i ke komerčním věcem, mají často i mezinárodní projekty.
XY
Android nadšenec – Appky pro doktory a auta –
Pracují v menších týmech, za pomocí Scrumu a pokud má člověk zájem může vyrazit na krátkou dobu i za klientem do USA nebo po Evropě.
Budget na tuto pozici mají kolem cca 75 000Kč.

Byla by tato oblast pro Vás zajímavá?
Děkuji za Vaši odpověď,
S pozdravem,
XY


Zdravím Vás, XY,
děkuji za přidání si mne do sítě kontaktů.

K nám do týmu ve XY hledáme zkušeného Java Android vývojáře, kterého láká se podílet na vizích startupu, s oporou XY a vývoj cloud systému s využitím nejnovějších technologií. Více info: [link] nebo na našich stránkách [link]
Více o pozici: [link]

Pokud byste měl zájem se pobavit více, dejte vědět, ráda Vám řeknu víc ať už telefonicky, po Skype nebo u nás na kávě.
XY


Dobrý den,
právě hledám Android Developera pro mladou společnost, která poskytuje komplexní řešení ze spektra web. stránek a aplikací, e-shopů, PC aplikací, nebo mobilních aplikací pro Android, iOS a Windows Phone.
Společnost se podílí i na grafice, ve které naleznete například návrhy vizitek, grafické návrhy, grafický design i nestandardní malby komerčních prostor.
Hledám někoho se znalostí: Java // Android studio // Eclipse výhodou
Po zaučení nabízíme vlastní hw (MacBook / iMac, iPhone, iPad).
V případě Vašeho zájmu Vám rád poskytnu bližší informace.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
XY


Dobrý den, XY,
našel jsem Váš profil na stránkách LinkedIn s informací, že máte zkušenosti v oblasti vývoje na Androidu.

Nyní hledám pro jednu z největších společnosti na světe, která působí v oblastí vývoje, výroby a prodeje elektroniky, SW Engineera se znalosti Androidu a Linuxu do jejích vývojového a výzkumného mezinárodní týmu v oblastí IoT. Engineer bude mít na starosti vývoj SW pro mobilní zařízení v oblasti IoT s prvky architektury. Společnost má v současné chvíli v Praze cca 15 – 20 zaměstnanců v R&D centru. Jedná se o práci v mezinárodním týmu a společnost může nabídnout zajímavé pracovní benefity (notebook, telefon, příspěvek na sport atd.), příjemné pracovní prostředí a další.
Pracoviště: Praha – širší centrum
HPP – senior cca 70 000 – 90 000 Kč
Možný nástup: dle dohody

Chtěl jsem se Vás zeptat, zda byste měl zájem se o této pozici pobavit blíže? Pokud ano, tak mi prosím pošlete Vaš kontakt, abych Vám mohl říct bližší informace.

V případě, že Vás pozice neoslovila, mohl bych se Vás zeptat na hlavní parametry? (minimální sazba, preference pro typ společnosti, náplň práce atd.), které by měla případná pozice v budoucnu splňovat a kdy by mělo smysl Vás případně kontaktovat?
Děkuji za Vaši odpověď!


Dobrý den pane XY,
děkuji Vám za potvrzení moji žádosti o navázání spojení. Vyhledávám kontraktory pro zajímavé projekty v oblasti vývoje mobilních aplikací (bankovní a finanční sektor, automotive, přepravní společnosti, telekomunikace) u některých projektů je možné vycestovat na nějakou dobu do zahraničí (Čína, Indie, Filipíny). Právě obsazujeme řadu projektů zaměřených na Android. Z vašeho profilu je vidět, že máte velmi zajímavé zkušenosti z STRV. Nevím jestli již působíte jako contractor, předpokládám, že koncem vašeho aktuálního projektu nebo s nastalou chutí ke změně a růstu, budete zvažovat další alternativy. Rád bych Vám představil projekty, které právě obsazujeme, a znal oblast vašeho největšího zájmu a budoucího směřování. Délka projektů které obsazujeme se nejčastěji pohybuje od 6 do 24 měsíců. Budu rád, když se telefonicky spojíme a krátce proberem vaše představy. V případě, že téma změny pro Vás není aktuální, rád si udělám poznámku a připomenu se ve správný čas. Naše jednání je samozřejmě maximálně diskrétní a nikterak neohrozí vaši pozici v XY.
Přeji hezký den
XY


Dobrý den,
máme zde další novou nabídku na pozici Android Developer na dlouhodobý projekt do Prahy. Je zde možnost spolupráce na IČO i na HPP.
Projekt je pro čínskou společnost – startup, který sídlí v Praze.
Pokud byste měl zájem, neváhejte mě kontaktovat pro více informací.
Omlouvám se, jestli jsem rušila, a pokud pro vás nové projekty nejsou aktuální.

Přeji krásný den!
XY


Dobrý den,
právě hledám Mobile Android developera pro mezinárodní společnost v Praze.
Budete spolupracovat s týmem na návrhu a budování nové generace mobilních aplikací.

Budete zodpovědný za vývoj a úpravu nových her,které rozšiřují rostoucí casinové sady. Senior Android Developer bude navrhnout a vyvíjet špičkové rozhraní pro Android aplikace a architekturu front a komponenty. Pracovat budete v menším týmu kreativních vývojářů, designérů a produktových manažerů, kteří dodají kvalitní softwarová řešení.

Kvalifikace:Výborná znalost OOP. Rychlé porozumění plnému životnímu cyklu mobilního vývoje. Silné znalosti principů, vzorů a osvědčených postupů návrhu rozhraní Android UI. Značné znalosti nástrojů pro kódování verzí, Git. Vysoká úroveň anglického jazyka. Na pozici možný HPP.

V případě Vašeho zájmu Vám ráda poskytnu více informací. Prosím pošlete mi na sebe telefonní kontakt pro rychlejší komunikaci.

Děkuji,
S pozdravem
XY


Dobrý den,
jmenuji se XY a pracuji jako senior recruiter v XY.
Na linkedinu jsem si všimla Vašeho profilu a ráda bych Vás oslovila se zajímavou pracovní příležitostí u nás.
V tuto chvíli rozšiřujeme tým android developerů vyvjejících naše mobile produkty, jako je Cleanup, Secureline či Passwords:
[link]
Vedle skvělých pracovních podmínek nabízíme zázemí nejmodernější office budovy v Praze, jídlo zdarma po celý den v naší kantýně, flexibilní pracovní dobu, firemní posilovnu, music room, game room a knihovnu, benefitový systém cafeteria, 25 dní dovolené a 5 sick dayů a mnoho dalšího.
Dejte vědět, kdybyste měl zájem si o pozici popovídat.
Předem díky za odpověď, hezký den
XY


Zdravím XY,

ako sa darí? Dovoľujem si Vás osloviť, pretože hľadáme Android developerov pre jeden projekt s lokáciou Praha. Chcem sa informovať, či ste momentálne dostupný a hľadáte si nové možnosti. V prípade, že áno a mal by ste záujem , tak nižšie v správe zasielam popis projektu.

Android Developer, Praha, až 8.000 Kč/deň
Lokalita: Praha
Nástup: ASAP
Alokácia: 5 mesiacov (predpoklad)
Forma spolupráce: IČO, Full time
Cena: až 8.000 Kč/deň
Popis:
– cieľom projektu je vyvinúť knižnice nad aplikáciami a produktmi z oblasti Telco & Security
– knižnice budú mať rôzne security funkcie vrátane kryptografie
– zaškolenie do problematiky kryptografie
– spolupráca s developermi rôznych národností
– pri obojstrannom záujme možnosť dlhodobej spolupráce
Požiadavky:
– znalosť Android
– komunikatívna úroveň anglického jazyka
Ak Vás tento projekt zaujal, tak by som Vás poprosila o zaslanie Vášho aktuálneho CV a tel.kontaktu.
Prajem pekný zvyšok dňa.
XY


Dobrý den,
v minulosti jsme vás oslovovali ohledně kariérních příležitostí.

Posílám Vám pravidelný (kvartálně) přehled platů & pozic, pokud by vás zajímal, je ke „stažení“ zde -[link]
Jestli mohu mít dotaz? Když byste měl zvážit v tento okamžik nové kariérní možnosti, co by to mělo být, abyste se tím zabýval?
Dale posilam nabidky na Android, ktere by vas mohli zaujmout:
[link]

Dobrý den XY,
děkuji za přidání do Vašeho okruhu, doufám, že pro Vás budu užitečným kontaktem.
Vzhledem k tomu, že mám na starosti nábor lidí, budu ráda, když se se mnou spojíte v případě, že byste hledal novu práci.
Vzhledem k tomu, že máme nyní mnoho nových příležitostí, chtěla jsem Vás zároveň poprosit o pomoc, pokud byste věděl o někom z Vašeho okolí, kdo by chtěl změnu, budu ráda když mě kontaktujete. Rádi Vám na oplátku dáme nějaký netradiční zážitek:-)
Budu se těšit na konverzaci
Hezký den
XY


Dobrý deň pán XY,

Ďakujem Vám za prijatie žiadosti. Zaujali ma Vaše skúsenosti zo spoločnosti STRV. Ste otvorený novým ponukám?
V Prahe spolupracujeme s globálnou technologickou spoločnosťou XY, ktorá vo svojom obore získala množstvo ocenení. Stoja za celosvetovo nejlepšími multiscreen riešeniami. Jedná sa o zaujímavú doménu – video on demand/streaming a content management, ktorý je multiplatformový (produkty bežia na tabletoch, mobiloch, webe, smart TV). Centrum majú v Londýne, ďalšie kancelárie v NY, Sydney, a práve tu v Prahe (Anděl).
Aktuálne hľadajú skúsených Android developerov na dlhodobú spoluprácu na IČO. Používajú princípy sound software engineering v Jave s dorazom na UX. Doležité je mať značnú skúsenosť s OOP v Java a s písaním testovateľného kódu (napr. TDD) apod.
XY sa može pochváliť celou radou zaujímavých klientov ako BBC, Virgin, Sony, Sky, Discovery GO Emirates, ďalšími aerolinkami apod. Ide o mix korporátov a startupov, a to všetko zahraničných. Vďaka tomu ponúkajú prácu na množstve rôznorodých medzinárodných projektoch od ich zrodu až po finálnu dodávku. Projekty sa menia, preto sa tam úspešný kandidát rozhodne nebude nudiť.
Pozrite si ich stránky a prílohu, kde sa určite dozviete viac užitočných informácií: [link]
V prípade záujmu Vám veľmi rada poskytnem bližšie informácie ideélne cez Skype, prípadne telefonicky.

S pozdravom,
XY


Dobrý den XY,
děkuji za přijetí mého pozvání. Dovoluji si Vás oslovit s následující nabídkou pracovní pozice.

Chcete rozšířit své zkušenosti s vývojem pro Android? Hledáme Android developera se zájmem vyvíjet mobilní finanční aplikace. Očekávaná spolupráce na půl roku s možností prodloužení. Nástup dohodou, možnost home office. Zákazníkem je mezinárodní finanční společnost v Praze.
Co Vám tento projekt přinese?
– Prohloubení zkušeností v Android
– Práce na zajímavé mobilní aplikaci
Hlavní činnost na projektu:
– vývoj a analýza mobilních finančních aplikací
– vytváření vývojových frameworků
Technologie:
– Android SDK
– REST
– OAuth2
Další projekty najdete na našem LinkedIn profilu. Neodpovídá tato nabídka Vašim preferencím? Napište nám. Za doporučení úspěšného kandidáta pro Vás máme bonus.
Děkuji za Vaši reakci
XY


Dobry den XY,
v XY vyvijame uspesne mobilne appky. Uspesne vdaka tomu, ze robime poctivy produktovy manazment vratane podcenovanych cinnosti ako user a UX research, monitoring a analyza uzivatelov ci A/B testing. Vdaka tomu nie sme len agentura, ale produktovy partner, ktoreho si klienti doporucuju a vacsinu z nich mame v zahranici. Jeden z tych projektov je Svajciarska TV RSI, kde pracujeme na viacerych kanaloch so streamingom a aktualnym dianim a kam hladame kolegu na poziciu Android vyvojara.

Ak by Vas tato ponuka zaujala, tak Vam rada detaily o projektoch aj nas zodpoviem na kratkom calle, kde by som sa rada dozvedela o Vasich preferenciach 🙂
Budem sa tesit na Vasu odpoved.
S pozdravom,
XY


Dobrý deň prajem,XY,
na základe Vášho profilu by som Vám chcela ponúknuť zaujímavú pracovnú pozíciu – Developer – mobilný vývoj. Na tejto pozícii budete vo vysokej miere zapojený do analýzy a návrhu architektúry. Zúčastníte sa na celom cyklu vývoja nových mobilných aplikácií. Vaši inovácie a nápady dostanú veľký priestor. Mali by ste záujem o bližšie informácie?
Krásny deň prajem.
S pozdravom
XY


Dobrý den pane XY,
zaujal mě Váš profil. Aktuálně hledáme posilu na projekt v Praze, jedná se o velmi dobře placený kontrakt v PPF a jde o vývoj mobilní appky pro Android. Měl byste zájem o více informací? Díky moc a mějte hezký den. XY


Dobrý deň pán XY,

do nášho Pražského tímu hľadáme schopného vývojára pre Android platformu, ktorý by sa chcel podieľať na zaujímavom Dánskom projekte v oblasti robotiky.
Okrem zaujímavého pracovného prostreda a odpovedajúceho platového ohodnotenia ponúkame možnosť pracovať na netradičnom projekte, ktorého koncovým produktom nie je len služba alebo aplikácia, ale komplexný robotický systém s rôznymi úrovňami kontroly.

V prípade záujmu alebo možnosti pre spoluprácu rád poskytnem viac detailných informácií.
S pozdravom,
XY


Ahoj XY,
som XY z firmy XY – najväčšieho slovenského vývojárskeho štúdia mobilných aplikácií a chcela by som Ťa osloviť s ponukou práce u nás. Momentálne je nás takmer 60, špecializujeme sa na mobilné aplikácie pre zákazníkov po celom svete, napríklad Intel, Mercedes-Benz, Škoda Auto alebo domácu Tatra banku.

Na Slovensku máme kancelárie v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline a Poprade, mimo Slovenska zase v Prahe a Stuttgarte. Okrem toho podporujeme prácu z domu, záleží nám na kvalitnom kóde, čistej architektúre, publikovaní Open Source a vzdelávaní. Hľadáme vývojárov, ktorí sa chcú posúvať vpred a ktorí sú ochotní zdieľať skúsenosti s ostatnými a neboja sa odovzdať, ale aj prijať kritiku v rámci code review.

Aktuálne ponúkame napríklad štart projektu v Silicon Valley, prácu na wearable technológiách, ktoré budú mať využitie na letnej olympiáde, alebo smart banking vznikajúci na zelenej lúke. Ak ťa niečo z toho zaujalo, ozvi sa nám. Sme poctivá inžinierska firma.
Budem veľmi rada, keď sa budeme môcť porozprávať.
Želám ti pekný deň!
XY


Hezky den XY
Pracuji jako Globalni Recruiter pro XY.
Puvodem ceska firma ale s globalni pusobnosti. Na trhu skoro 30 let, silne technologicke prostredi. Polovina zamestnancu pracuje v R&D:-) I navzdory rychlemu rustu v oblasti mobile, big data a SMB se nam dari zachovavat neprocesni a nekorporatni prostredi. 635+ zamestnancu, 13 kancelari po svete, 35 narodnosti a spousta zajimave prace:-) Nabizime moznost rozhodovat, vybrat si a velky manevrovaci prostor na uceni a ,,hrani se,,

Akvizice XY 1.5 roku zpatky dala mobilnimu vyvoji v XY uplne jiny rozmer a taky diky novym lidem, ktere ,,lovime,, po celem svete je to dneska jeden z nejsilnejich vyvojovych tymu tady na trhu.
Vyvijime nove a nove aplikace a hledame dalsi posily na pozici Android developera.
Pokud by to pro Vas znelo zajimave, muzeme si nekdy, klidne vecer po 19te hodine zavolat?
Dekuji a budu se tesit
Mejte hezke dny.
XY


Dobrý den, pane XY,

všiml jsem si Vašeho profilu při procházení Linked-inu a zdáte se být vhodným kandidátem na pozice, které se aktuálně snažím obsadit. Rád bych Vám představil tři společnosti, jmenovitě se jedná o XY, XY, XY.

XY
XY je nový unikátní start-upový projekt, který ve svém pražském vývojovém centru zaměstnává 15 lidí. Tato společnost se zaměřuje na online herní průmysl a umožňuje firmám (podobně jako třeba Steam, anebo Kinguin) profitovat z toho, že online gaming je v současnosti na nejvyšších číslech v historii.
Role: Android/iOS Developer
Job Description: Attached
Office Location: Prague

XY
Společnost zabývající vývojem aplikací a programováním složitých strojů v oblasti medicíny (kardiostimulátory), automobilového průmyslu (motory, vnitřní systémy aut), leteckého průmyslu (ochranné systémy letecké dopravy). Je to česká firma, ale jejich klienti jsou především z USA a západní Evropy (Metricon, Airbus, Bosch, Mercedes, ..)
Role: Android/iOS Developer
Job Description: Attached
Office Location: Prague/Pilsen/Ostrava

XY
Společnost je předním poskytovatelem řešení oblasti správy cestováních nákladů a nástrojů pro podporu cestování vůbec. Ve více jak 150 zemí poskytuje své služby více jak 27 milionům koncových uživatelů.
Podílel byste se na novém projektu [link], pro který se stává Praha hlavním vývojovým centrem. Více o pozici:
Role: Android/iOS Developer
Job Description: Attached
Office Location: Prague

Ideálně (pokud Vás ta nabídka zaujala) bych s Vámi probral detaily (platové podmínky, výpovědní lhůta, apod.) po telefonu, nicméně nevlastním na Vás telefonní kontakt. Mohl bych Vás tedy poprosit o Vaše aktuální telefonní číslo(případně CV)?
Děkuji a přeji pěkný den
XY


Dobrý den,
aktuálně hledám vhodné kandidáty na Android Developera v Praze, pokud se poohlížíte po jiném zaměstnání, velice ráda se s Vámi spojím a můžeme se o tom pobavit.
Děkuji za odpověď a kontakt, případně o připojení do 1.úrovně pro snadnější komunikaci.
XY


Dobry den XY,

mohl bych vas pozvat k nam do XY na kavu/caj? Hledame nove sikovne a hlavne chytre lidi do naseho mensiho tymu (30-40 lidi). Kde se vsichni vzajemne uci, snazi si pomoci a panuje u nas pohodova atmosfera. V mobilnich technologich patrime ke spicce a je pro nas vzdy dulezita vysoka kvalita odvedene prace. Nevyhazujeme zbytecne penize za PR a radeji je investujeme do dobrych programatoru 🙂

– poradame [link]
– prednasime na CVUT
– programujeme reaktivne [link]
– ale take zivot neni jen o programovani [link]

Dobrý den, pane XY,
ráda bych se s Vámi spojila ohledně možné pracovní spolupráce.
Jedná se o externí spolupráci na pozici Business Analyst se zaměřením na vývoj mobilních aplikací. Tento dlouhodobý projekt (min. 12 měsíců) našeho parnera z farmaprůmyslu startuje na začátku září. Níže zasílám popis pozice. V případě, že Vás cokoliv z toho co píši zaujalo, neváhejte mě kontaktovat.

S přáním krásného dne
XY


Dobrý deň XY,
ak by ste zvažovali zmenu a obhliadali sa po novej pracovnej príležitosti, XY hľadá do tímu vývojarov na platformu Android.
Kontakt na mňa máte, nechávam na Vás, či ho využijete Vy alebo posuniete ďalej a prepojíte niekoho s touto možnosťou.
S pozdravom,
XY


Nová příležitost – Android programátor na HPP

Dobrý den pane XY,
líbí se mi Vaše zkušenost s vývojem pro Android a Vaše technologické znalosti, zejména znalost Javy a C++. Myslím si, že by se Vám tato příležitost mohla líbit i z důvodu, že byste dosud o změně zaměstnání sice neuvažoval, ale moje nabídka Vás zaujala a chtěl byste změnu. Případně v STRV nemusíte být zcela spokojen.
Ráda bych Vám nabídla pozici Android programátora na hlavní pracovní poměr ve velmi zajímavé společnosti na Praze 4 – Braníku. Jedná se o vývoj mobilních aplikací v oblasti automotive. Jde o práci na hlavní pracovní poměr. Pokud Vás lákají rychlá auta a vývoj pro Android Vás baví, tak určitě neváhejte.
Jste otevřen novým pracovním nabídkám? Ráda bych si s Vámi krátce pohovořila. Pokud mi na sebe zašlete kontakt, ozvu se Vám dle Vašich časových možností. Pokud ne, tak se omlouvám, ale byla by škoda Vám nenapsat 🙂
Budu se těšit na odpověď.
XY


Dobrý den, pro našeho významného klienta v oblasti bankovního sektoru hledáme vhodné kandidáty na pozici Android Developer na dlouhodobý projekt do Prahy. – dynamický tým, prostor pro inovativní nápady – spolupráce ve velkém týmu – zajímavé finanční ohodnocení – nástup nejlépe ASAP – dlouhodobá spolupráce – spolupráce na IČO. Chcete být u zrodu jednoho z největších projektů? Co vy na to? Ráda Vám poskytnu více informací. Můžete mě kontaktovat na tel. XY nebo na XY  Se srdečným pozdravem XY


Dobrý den, pane XY,

velmi mě zaujal Váš profil vzhledem k Vašim zkušenostem s programováním v Androidu. Vidím, že děláte v STRV, nicméně Vaše zkušenosti mě zaujaly natolik, že bych s Vámi probral možnosti uplatnění jako Android vývojář v jedné z mezinárodních společností v Praze, kde platové rozmezí mají 40 000 – 90 000,- a nabízí tyto benefity:

– 5 týdnů dovolené
– možnost HO
– pevná pracovní doba 10:00 – 15:00
– tablet a služební telefon
– jazykové kurzy
– Hackathons, team buildingy
– možnost účasti na mezinárodních školení
– práce s nejmodernějšími technologiemi
Měl byste zájem si o tom blíže telefonicky pohovořit?

Předem děkuji za odpověď
S pozdravem a přáním krásného dne

XY


Dobrý den, pane XY,
jsem přesvědčená, že Vaše zkušnosti s vývojem mobilních aplikací budou atraktivní pro našeho klienta.
Momentálně pomáháme sestavit úplně nový IT tým v Praze. Společnost má další pobočky v Atlantě a Costa Rice. Jedná se o multiplatformu pro desktopy i chytré telefony. Role od testování až po team leadery.
Blíže zde: [link]
Můžeme detaily projít u kávy nebo aspoň po telefonu?
Navrhněte mi prosím nějaký termín. Těším se na zprávu a přeji pěkný den!

XY


Dobrý den, XY,
V současné době hledáme šikovného, zkušeného Android vývojáře náš interní nadnárodní projekt, který propojuje turisty s průvodci ve městech. Zároveň se na nás valí projekt pro klienta třetí strany, který je zatím ve fázi řešení, takže konkrétnější informace bychom si řekli později.

S čím se u nás setkáte? Z knihoven používáme Retrofit, RxJava, Gson, AutoValue, Dagger, Glide, DataBinding. Používáme design pattern MVVM a interní aplikace je single activity aplikace s mnoha fragmenty. Buildíme na Gradle a Jenkins.

Pokud byste snad byl ve fázi, kdy uvažujete o změně nebo by Vám končila alokace, budu ráda, když se ozvete. Pokud jste spokojený a nové příležitosti nehledáte, pak se omlouvám za spam.

Díky a prima den.
XY


Dobrý den v novém roce,
rád bych se zeptal, zda by jste v současné době zvážil novou výzvu v podobě pracovní nabídky?
Naše společnost se rozhodla spustit úspěšný startupový projekt XY (která patří do skupiny PPF Group, stejně jako my) v Indii a hledáme zkušeného Android developera, který by nám s tím pomohl.
Co na to říkáte, měl by jste zájem se o tom pobavit?

S pozdravem
XY


Zdravím,
oslovuji Vás, protože jsem právě narazil na Váš profil na Linkedinu. Vím, že Vás Zeebra oslovovala již v minulosti a tuším, že tento inMail zapadne do dlouhé řady dalších, které vzhledem k profilaci musíte nutně dostávat. Přesto doufám, že Vás třeba oslovuji v čase, kdy z Vaší strany může existovat zájem o nový projekt/alokaci.
Oslovila nás britsko-australská společnost XY s požadavkem na několik Android developerů. Jedná se o společnost, která vyvíjí content management/content delivery plaformu. Mezi její klienty patří společnosti jako je Sony Pictures, BBC UK, Qantas a řada dalších.
V Praze mají zhruba 60 lidí, aktuálně alokovaných primárně na kontraktech, ale vzhledem k tomu, že poptávka po jejich produktu poměrně strmě roste, hledají dalších 10 vývojářů.

Je tu šance, že by Vás následující projekt mohl zajímat?
[link]

Jedná se o alokaci na rok s možností prodloužení.
MD rate je někde mezi 4-6.000 na den dle seniority
Lokalita pracoviště je Praha.
Web je zde: [link]

Firma je od nového schopná zaměstnávat i na HPP. V případě, že by HPP byl z jakýchkoli důvodů preferovaný úvazek, máme takových příležitostí více.

Doufám, že se mi podařilo oslovit Vás ještě ve chvíli, kdybyste mohl mít zájem o průzkum trhu. Pokud tomu skutečně tak je, rád se s Vámi spojím a probereme detaily. Pokud ne, rád zůstanu do budoucna v kontaktu a třeba Vás zase do roka oslovím s další relevantní příležitostí.

Díky moc,
S pozdravem,
XY


Přemýšlel byste o nové výzvě?
Dobrý den pane XY,
nyní jsem narazil na Váš profil. Jak asi víte, IT odborníků není nikdy dost. V současné době máme otevřeno zhruba sto developerských pozic. Věřím, že byste si vybral určitě i Vy.
Byl byste ochoten uvažovat o nové pracovní výzvě?
Kdyby Vás zajímalo, jak se pohybují platy v IT, můžete se přihlásit k odběru našeho newsletteru.
[link]
S pozdravem
XY


Dobrý den,

navazuji na naši konverzaci v minulosti a ráda bych Vás oslovila s nabídkou pro juniorní vývojáře se znalostí JavaScript / C#, Angular. Pokud Vaše znalosti již nezapadají do juniorské úrovně, tak máme i jiné nabídky v ČR i v Německu, ale bez možnosti home ofiice.

Nabízíme práci z domova jak z České a Slovenské republiky, tak i z Polska.

Společnost sídlí v Berlíně a specializuje se na technologie v oblasti 3D vizualizací a automatizačních řešení. Orientuje se na potřeby malých a středních podniků. Záběr firmy se zaměřuje na zefektivňování procesů a vytváření projektů na míru zákazníkům.

Požadavky:

C#-, programování v JavaScript und Html
Znalost AngularJs, Nancy und Entity Framework; TDD, SOLID, Continuous Integration, Dependency Injection und MVVM
Případná kvalifikace v administraci Netzwerk struktur a Windows systémů – Azure-Cloud Services
Anglický jazyk

Nabídka:

Nástup v březnu
Vysoká flexibilita
Zadání projektů je motivující a rozšiřující dosavadní obzory oblasti Augmented Reality
Růst a rozvoj vašich znalostí, školení
Plat v minimální výši 65.000 Kč/hrubého/měsíc po dobu zkušební doby (6 měsíců), poté navýšení až nad 90.000 Kč/měsíc/hrubého
Zaškolení v Berlíně po dobu 3 měsíců včetně úhrady ubytování, poté práce z domova v rámci jednotlivých poboček v České republice, Slovensku a Polsku
Mohla by být pro Vás tato nabídka zajímavá? 🙂

Děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji Vám krásný den.

XY

20 reakcí na „35 náborových e-mailů“

Výborný článěk.Škoda že se jenom inmaily týkají pozic android developerů.Docela by mě zajímaly i inmaily na jiné pozice.Jsem rád že jsem se tam nenašel, ale pár známých bych tam dohledal.

Úprimne, keby som si čítal emaily zo svojich začiatkov, červenal by som sa jak semafor pre chodcov na IPáku 🙂

No jasně, já jsem taky napsal plno shitu 🙂
@jirka já mám i na jiné pozice, ale ono je to všechno stejný

Problém týchto správ je, že nevytvárajú konverzáciu. Je to len obchodná ponuka. Niečo mám, chceš to? Odpoved bude samozrejme áno/nie (nie podla mňa tak z 95%). Samozrejme nepomáha ani to, že sú dlhé a neosobné (i keď sa tvária osobne). Za mňa stačí 5 viet, ktoré rozvinú debatu, zaujmú a idú rovno k veci. To by bola moja copy úloha pre týchto recruiterov. Skrátiť tieto správy maximálne na 5 viet a hotovo.

O tom je ale celé to umění toho řemesla, nacpat A4 JD do 5 vět i s nějakým háčkem pro kandidáta.

Ještě vtipnější je, když na některou takovou „nabídku“ člověk odpoví a vymění si několik mailů ve stylu konkrétní otázka a mlhavá odpověď s nic neříkající frází.

Souhlasím, že laťka je nastavená dost nízko, ale kvůli množství emailů si myslím, že už HR maily od
neznámých lidí málokdo čte (možná tak studenti a junioři). Za sebe si neumím představit mail, který by mě nějak významně zaujal, tento kanál už je vyčerpaný. Přirovnal bych to k papírovým letákům v poštovní schránce. Mezi tou záplavou balastu taky nikdo nehledá a nečeká ten jeden leták, který zaujme.

@Matěj: Kdyby byl zájem, mohu poskytnout maily z oblasti IT analýzy, některé cizojazyčné.

Dobrý den, Martine, také bych vám byla vděčná, kdybyste mi maily poskytl. 🙂 Děkuji! Kristyna

Dobrý deň!

Chcela by som sa pridať k adeptom, ktorí by radi videli maily 🙂 ďakujem a budem sa tešiť!

Kamča

Děkuji za návrh, taky bych měla zájem o zmíněné emaily z oblasti IT analýzy. Zuzana

Dobrý den,

i já bych Vám byla velmi vděčná, pokud byste se se mnou o emaily podělil.

Děkuji a přeji hezký den 🙂

Petra

Hrubky, gramaticke chyby, zjevne copy-pastovane texty z anglictiny a nemciny. Ja se tem vyvojarum nedivim, ze na to nereaguji.

Taky mi připadá, že tímto způsobem už nelze nikoho, možná kromě studentů/absolventů, oslovit. Spíš bychom měli uchazeče přimět, aby se nám chtěli hlásit sami – ale jak to udělat, že?
A je dobré to číst v takto koncentrované podobě, člověka to přiměje k sebereflexi, jaké obraty v komunikaci používá 🙂

Ja bych si prala videt vzory emailu, na ktere by vyvojari naopak reagovali:-) Muzeme je poprosit aby par vzoru sepsali? Pokud to vubec ma byt jeste email,inmail, zprava atd.

Tipla bych že takový email bude něco ve stylu: “ Je krásně přijdte do Riegráčů, pivo zdarma, pokecáme, zahulíme možní i prase bude:-)

Nejde sepsat vzory, na které by vývojáři reagovali, protože jakmile začnou dostávat spam dle těch vzorů, reagovat opět přestanou. Otázka naznačuje neporozumění problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.