HR prochází velkou změnou: content marketing, branding, blogy, komunity, sociální sítě, analytika… to jsou pojmy, bez kterých se dnes neobejdeme. Neustále pátrám, jak propojit HR s dalšími obory a vzít si z nich to nejlepší.

Přináším řešení, která jsou jednoduchá, efektivní a hlavně funkční. Věřím, že smyslem HR není vytvářet byrokracii, obtěžovat zaměstnance a žít ve vlastním světě HR teorií. Ne. Smyslem HR je vytvářet podmínky pro úspěšné fungování firmy a prosperující business.

Dělal jsem celé HR, ale mojí srdcovou záležitostí je recruitment a všechno co s ním souvisí. Vidím v něm úžasné propojení marketingu, obchodu, psychologie a technologií. Kvalitní recruitment může ovlivnit business firmy víc, než kterákoli jiná funkce HR. Pro perfektní recruitment musí všechno hrát spolu: employer branding, zapojení zaměstanců, komunikace s kandidáty, assessment, onboarding, procesy, technologie…

Zavést ve firmě nová řešení se lehce řekne, ale hůř dělá. Znám to ze své praxe v korporacích. Člověk je zavalený operativou, práci na projektu kouskuje a tříští pozornost mezi desítky věcí. I to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl jít na volnou nohu a soustředit se na to, co umím nejlépe.

Nejsem konzultant, co přijede rozdat moudra a po proplacení faktury zmizí jak pára nad hrncem. Jde mi o dlouhodobou spolupráci, detailně poznat firmu se kterou spolupracuji a odmakat projekt ve všech jeho fázích. Své know-how si nedržím pro sebe, naopak, rád se o podělím. Proto dělám webináře, školení, meetupy a snažím se lidi kolem sebe obohatit.

Pár bodů z kariéry

Pracoval jsem v PR agentuře, vedl jsem oddělení komunikace, několik let jsem pracoval jako HR manažer v Bruselu, vedl jsem velké náborové projekty a změny klíčových HR procesů. Mluvím plynně anglicky (level C2), francouzsky (státnice 2. stupně) a mám certifikaci projektového managementu IPMA. Detaily mého profesního profilu jsou na LinkedIn.

Kontakt

tel: +420 702 137 844
email: matolin.matej@gmail.com